Hoone info

Hoonest

  • A-energiaklass

  • Raudbetoonkonstruktsioon

  • Tark maja

  • Jahutussüsteem

  • Vesipõrandküte

  • Jalgrattaparkla 80 kohaga

  • Elektrisõidukite laadimisvõimalus

  • Unikaalne arhitektuur

Suurlinlikult väärikas Eedu hoone täiendab suurepäraselt Tallinna linnakeskkonda. Hoone erilisust aitavad esile tõsta horisontaalsed kivipaneelid, mis kitsenevad ja muutuvad õhulisemaks maapinnalt taeva suunas, luues eemalt vaadates muljetavaldava efekti.

Fassaadi peegelduvad klaaspinnad sulanduvad taevalaotusega, muutes hoone linnaruumi meeldejäävaks maamärgiks.

ALA arhitektuuribüroo lõid 2005. aastal Juho Grönholm, Antti Nousjoki ja Samuli Woolston. Lisaks Soomele leiab nende hooneid nii Lyonist, New Delhist, Kopenhagenist ning peagi ka Tallinnast.

Energiaklass

Lennuki 4 hoone energiamärgis on A. See tähendab, et hoone energiatõhusarv vastab kõrgeimale nõutud standardile. Kõrgeima elamismugavuse juures soodsaim energiatarbimine.

Konstruktsioonid

Hoone kandvad elemendid rajatakse raudbetoonist. Vahelagede kandvaks osaks on monoliitbetoon, mille eelis on tugevus ja heliisolatsioon. Monoliitbetoonplaadile paigaldatakse sammumüraplaat ja valatakse betoonplaat. Betoonlaed viimistletakse või kaetakse ripplaega vastavalt siseviimistlusprojektile.

Fassaad

Hoone iseloomulik tunnus on selle väljapaistev klaasfassaad. Läbipaistmatutes seina osades kasutatakse ühekordset taustvärvitud klaasi, sein soojustatakse mineraalvillaga. Fassaadisüsteem ei taga standardijärgset temperatuuriindeksi nõuet.

Sooja- ja jahutussõlm

Hoone on ühendatud kaugkütte ja -jahutuse võrguga. Samuti ammutatakse pinnasest läbi konstruktiivsetesse vaiadesse paigaldatud torustike sooja ja jahutusenergiat. Sooja ja jahutussõlm asub hoone 1. korrusel.

Seinad

Nii korteri ja koridori vahelised kui ka korterite vaheseinad tehakse monoliitbetoonist või poorbetoonplokist, mis viimistletakse mõlema korteri poolt metallkarkassil topeltkipsplaadiga. Sama lahendus – topeltkipsplaat metallkarkassil – on ka korteri siseruumides, kusjuures vannitubade seinad on kaetud veekindla plaadiga.

Aknad

Hoone aknad on osa klaasfassaadisüsteemist. Akende raamid on alumiiniumist ning klaasosa moodustab soojapidav kolmekihiline pakett. Korterites saab aknaid avada – lahtikäivad osad on vastavalt arhitektuursele projektile.

Lagede kõrgus

Eedu apartemendid on kõrgete lagedega  – korrustel 9–24 on on korterite puhaskõrgus 2,85 m. Premium, 25.-28. korruste korterite puhaskõrgus aga enam kui 3 m. Ripplagede kõrgused on täpsustatud ripplagede plaanil.

Rõdud

Kõik Eedu apartemendid on varustatud rõdudega, mis on projekteeritud konsoolsetest monteeritavatest raudbetoonplaatidest. Rõdupiirded on osaliselt betoonist ja klaasist. Kõrgematel korrustel betoonosa kõrgus väheneb ja klaasiosa suureneb. Rõdude laius on üldjuhul 0,85 m, kuid teatud kohtades võib esineda kitsendusi. Põrandad on kaetud karkassil keraamiliste plaatidega ning laes on paigaldatud ripplagi.

Elekter ja valgustus

Korterites rajatakse elektrisüsteem koos kaabelduse, lülitite ja pistikutega vastavalt korteri planeeringule ja siseviimistluspaketile. Arendaja paigaldab ripplagedesse süvistatavad punktvalgustid ning ülejäänud valgustipunktide jaoks tehakse toiteotsad. Tugev- ja nõrkvoolukilp asub majapidamisruumis või esikukapis ning elektriarvestid paiknevad korruse kilbis.

Vesi ja kanalisatsioon

Eedu apartementides on tarbevesi projekteeritud kollektorsüsteemiga. See tähendab, et iga korter saab vee tsentraalsest jaotuskohast oma torust, mis aitab tagada ühtlasema surve. Tarbevee arvestid asuvad koridoris korteri ukse kohal. Kanalisatsioon rajatakse plasttorudest. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel, näit jõuab automaatselt halduri andmebaasi.